Informacja ogólna

Międzynarodowe Sympozjum Pulp Fiction 8
Spotkanie Miłośników Endodoncji, 7-10 grudnia 2006 r.

DoktoreKolejna konferencja naukowo - szkoleniowa Pulp Fiction 8 odbyła się w Jachrance koło Warszawy. Jak przeprowadzić powtórne leczenie kanałów, poszerzanie niedrożnych kanałów, leczenie zgorzeli i powikłanych stanów zapalnych ozębnej na jednej wizycie? Jak opracować wąskie i zakrzywione kanały? Jak zamknąć perforację i usunąć złamane narzędzie? Jak szczelnie wypełnić system kanałowy, jak rozwiązywać trudne sytuacje? Mikrochirurgia endodontyczna - jak zrobić to najlepiej? Jaka procedura jest najskuteczniejsza? Na te wszystkie pytania można było znaleźć odpowiedź na 8 szkoleniu endodontycznym z cyklu Pulp Fiction.
Zajęcia prowadzili znani specjaliści z kraju i ze świata m.in. prof. Syngcuk Kim, Gilberto Debelian, Frederic Barnett, Samuel Kratchman. Odbyły się także praktyczne kursy doskonalące. Nad całością czuwała Rada Naukowa w składzie: Pani prof. Danuta Piątowska, prof. Halina Pawlicka i prof. Janina Stopa.
Tematyka Pulp Fiction wpisała się w aktualne potrzeby terapeutyczne każdej praktyki. Bez wątpienia pozwoliła skonfrontować własną wiedzę z wiedzą wybitnych naukowców i jednocześnie praktyków. Bogaty program naukowy z pewnością zadowolił uczestników konferencji, a przygotowane imprezy towarzyszące uatrakcyjniły pobyt nad Zalewem Zegrzyńskim.

 

 

Powrót